Ogrzewanie obiektów przemysłowych - Promienniki przemysłowe 0

Ogrzewanie obiektów przemysłowych to istotna kwestia, która przekłada się na finanse. Dlatego, gdy chodzi o ogrzewanie dużych kubatur, przedsiębiorcy poszukują rozwiązań maksymalnie wydajnych. Wbrew pozorom, najlepszym wyborem mogą okazać się promienniki przemysłowe, zasilane elektrycznie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 80%, w porównaniu do kosztów ogrzewania konwekcyjnego.

Oszczędne ogrzewanie obiektów przemysłowych

Czy oszczędne ogrzewanie obiektów przemysłowych jest możliwe? Jeśli docenimy nowoczesne technologie oparte na energii elektrycznej, jak najbardziej! Choć ogrzewanie elektryczne nie zawsze sprawdza się w niedocieplonych budynkach mieszkalnych, w przemyśle często jest jedynym racjonalnym wyborem. Nie chodzi jednak o centralne ogrzewanie elektryczne, ale o nowoczesne promienniki podczerwieni przemysłowe. Ogrzewanie obiektu przemysłowego to zazwyczaj ogrzewanie dużych kubatur. Tymczasem tradycyjne ogrzewanie elektryczne, gazowe czy węglowe opiera się na konwekcji. Przede wszystkim ogrzewane jest powietrze, a w następnej kolejności ściany budynku czy meble. Natomiast ogrzewanie obiektów przemysłowych wiąże się przecież z ogrzaniem ogromnej przestrzeni wypełnionej powietrzem.

ogrzewanie przemysłowe

Dlatego polecane jest elektryczne ogrzewanie obiektów przemysłowych, a zwłaszcza promienniki przemysłowe. Promiennik przemysłowy ogrzewa w pierwszej kolejności ściany, sprzęty i oczywiście... ludzi. Promiennik dla przemysłu jest więc doskonałym rozwiązaniem, ponieważ oszczędne zużycie energii pozwala szybko osiągnąć komfort cieplny w pomieszczeniu. Oczywiście, gdy chodzi o ogrzewanie obiektów przemysłowych, niezwykle istotne jest osiągnięcie temperatury adekwatnej względem wytwarzanych i magazynowanych dóbr. Promienniki przemysłowe są w tym przypadku niezastąpione. Natomiast zastosowanie ogrzewania gazowego czy węglowego okazuje się nierentowne. Ile dokładnie można zaoszczędzić dzięki podczerwieni? Eksperci marki Bilux gwarantują od 40% do 80 % oszczędności, w przypadku zastosowania promienników długofalowych.

Ogrzewanie obiektów przemysłowych promiennikami ciepła

Jak dokładnie odbywa się ogrzewanie powierzchni przemysłowych za pomocą promienników podczerwieni? Ogrzewanie obiektów przemysłowych podczerwienią jest porównywalne do naturalnego ogrzewania słońcem. Temperatura odczuwalna i temperatura ścian oraz przedmiotów jest wyższa niż temperatura powietrza. Jak to działa? Jakie są korzyści?

ogrzewanie powierzchni przemysłowych

  • efektowne działanie: promienniki przemysłowe to promienniki ciepła na podczerwień o dużej mocy. Promiennik przemysłowy zbudowany jest zazwyczaj z grzejnika, hartowanego szkła oraz panelu na podczerwień. Panel odbija promieniowanie podczerwone, a w efekcie pomieszczenie szybko się nagrzewa.

  • duża oszczędność: ogrzewanie dużych powierzchni za pomocą podczerwieni jest bardzo rentowne. Co ciekawe, oszczędność rośnie wraz z powierzchnią pomieszczenia i jego wysokością. Oczywiste jest więc, że najbardziej opłacalne ogrzewanie obiektów przemysłowych to właśnie ogrzewanie elektryczne promiennikami ciepła.

  • niski koszt montażu i zakupu: promienniki przemysłowe dostępne są w niskich cenach. Sam montaż jest bardzo uproszczony, a koszty minimalne. To duża różnica w porównaniu do kosztów podprowadzenia gazu. Ponadto, w przypadku instalacji gazowej często konieczna jest przebudowa budynku.

  • kontrola temperatury: promiennik przemysłowy zazwyczaj wyposażony jest w system kontroli temperatury. Gdy chodzi o ogrzewanie obiektów przemysłowych, kwestia ta jest szczególnie ważna. Dla przechowania i produkcji konkretnych towarów konieczne jest zachowanie określonych warunków. Jakościowe promienniki przemysłowe umożliwiają nie tylko dostosowanie temperatury, ale także ogrzewanie dużych kubatur w sposób jednolity.

  • bezpieczeństwo: stosowanie promienników nie grozi wybuchem, a podczas użytkowania nie są uwalniane szkodliwe substancje. Ogrzewanie obiektów przemysłowych powinno być szczególnie bezpieczne, ze względu na liczbę osób przebywających wewnątrz, a także koszty związane z utratą towarów i zniszczeniem budynków. Ogrzewanie na prąd jest bezpieczne również w sensie długofalowym, gdyż nie wpływa negatywnie na środowisko i powietrze, którym oddychamy.

  • niewidoczne ogrzewanie: promiennik przemysłowy sufitowy jest zupełnie niezauważalny, nie zabiera przestrzeni, nie stanowi więc zagrożenia i jest niezwykle komfortowy. Zwłaszcza promienniki przemysłowe długofalowe są niemal niewidoczne dla otoczenia, ponieważ nie emitują światła.

 

Jaki promiennik przemysłowy wybrać?

Nie każdy promiennik ciepła jest odpowiedni, kiedy chodzi o ogrzewanie obiektów przemysłowych. Warto przede wszystkim dobrać rodzaj promiennika. Wyróżniamy promienniki długofalowe, średniofalowe i krótkofalowe. Ogrzewanie obiektów przemysłowych jest możliwe z zastosowaniem promienników różnego typu, zależnie od celu i oczekiwań:

promiennik przemysłowy

  • promienniki przemysłowe długofalowe: Ten typ promienników umożliwia ogrzewanie dużych powierzchni w sposób jednolity, gdyż ciepło rozpraszane jest równomiernie. Promiennik przemysłowy długofalowy sprawdzi się więc, kiedy chodzi o ogrzewanie dużych kubatur. Ponadto długofalowe promienniki przemysłowe mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach, w których ludzie przebywają długotrwale. Co więcej, tego typu promienniki ciepła produkują fale uznawane za korzystne dla ludzkiego zdrowia. Ponadto promienniki przemysłowe długofalowe nie emitują światła i są właściwie niezauważalne.

  • promienniki średniofalowe: zalecane są jako tymczasowe lub strefowe ogrzewanie elektryczne. Ten typ promienników często różni się również budową, a mianowicie zamiast drogich materiałów, takich jak żarniki ze złota powłoką, stosuje się szklane rury. W przypadku wyboru średniofalowych promienników warto uprzednio zapoznać się z instrukcją dotyczącą bezpieczeństwa.

  • promienniki krótkofalowe: mogą być zastosowane jako promienniki przemysłowe zwłaszcza w przypadku, gdy ogrzane mają być wyłącznie konkretne przestrzenie i obiekty, nie zaś cały obszar. Takie rozwiązanie generuje duże oszczędności!

Jaki promiennik dla przemysłu wybrać? Promienniki przemysłowe dostępne są w różnych wersjach, a każda z nich jest mniej lub bardziej wydajna. Polecane są przede wszystkim najnowocześniejsze promienniki przemysłowe. Doskonałym przykładem takich produktów są promienniki przemysłowe trzeciej generacji oferowane przez markę Bilux. Wszystkie promienniki przemysłowe marki Bilux posiadają certyfikaty UE oraz certyfikat SES potwierdzający bezpieczeństwo. Znajdziesz tu kilka modeli doskonałych, gdy chodzi o ogrzewanie obiektów przemysłowych! To długofalowe promienniki przemysłowe sufitowe, które najczęściej montowane są pod kątem prostym, równolegle do podłogi.

Produktem godnym uwagi jest promiennik podczerwieni sufitowy 3600 W Bilux P4000 - ten promiennik przemysłowy jest świetnym rozwiązaniem. Z jego użyciem możliwe jest ogrzewanie obiektu przemysłowego z pomieszczeniami o wysokości nawet do 20 m. Dostępne są także promienniki przemysłowe o niższej mocy, jak promiennik podczerwieni sufitowy 2000 W Bilux P2000. Promiennik przemysłowy o niższej mocy może być stosowany jako punktowe ogrzewanie powierzchni przemysłowych. Kilka promienników tego typu zamontowanych w niewielkich odstępach doskonale posłuży również do ogrzania hal przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych czy sklepowych.

Promienniki przemysłowe Bilux mogą być montowane w różnych pomieszczeniach, z zastosowaniem różnorakich odstępów. W ten sposób można osiągnąć optymalny poziom natężenia ciepła. Oferta marki Bilux jest różnorodna, co umożliwia dobór optymalnego rozwiązania. W dodatku możliwa jest instalacja promienników zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Gdzie warto stosować promienniki przemysłowe?

Promienniki przemysłowe stosowane są jako ogrzewanie dużych kubatur w budynkach magazynowych, produkcyjnych, kościołach i innych budynkach o dużej powierzchni. Ogrzewanie obiektów przemysłowych to tylko niewielki ułamek możliwości! Ogrzewanie elektryczne podczerwienią jest tak komfortowe, że znajduje liczne zastosowania w różnych branżach. Promienniki stosowane są chociażby do ogrzania powierzchni na zewnątrz budynków, takich jak ogródki restauracyjne.

ogrzewanie obiektów przemysłowych

Bezpieczeństwo, brak konieczności montażu grzejników i pieców, a także oszczędności przemawiają na korzyść ogrzewania podczerwienią. Dlatego często promienniki przemysłowe stosowane są również jako ogrzewanie dużych kubatur w halach sklepowych. Co więcej, ogrzewanie na prąd z wykorzystaniem podczerwieni stosowane jest także w szklarniach i szeroko pojętym rolnictwie. Co ciekawe, promienniki przemysłowe wykorzystywane są nie tylko jako ogrzewanie wysokich pomieszczeń. Promiennik dla przemysłu sprawdzi się jako środek w procesach technologicznych, takich jak suszenie, utwardzanie, sterylizacja czy kondycjonowanie.

Ponadto, nowoczesne ogrzewanie na prąd znajduje zastosowanie w mieszkaniach, domach i biurach. Z użyciem tej technologii możliwe jest osiągnięcie oszczędności nie tylko w halach produkcyjnych, ale także w mniejszych pomieszczeniach. Jednakże w standardowych pomieszczeniach oszczędność waha się na poziomie 40 %, natomiast gdy chodzi o ogrzewanie wysokich pomieszczeń koszty maleją o 70-80%. Aby dobrać odpowiednie rozwiązanie i model promiennika, warto korzystać z usług profesjonalnych firm, oferujących różnorodne opcje oraz doradztwo.

promiennik podczerwieni przemysłowy

Poszukując optymalnego rozwiązania grzewczego można natrafić na wiele propozycji. Warto pamiętać, że ogrzewanie dużych powierzchni, a zwłaszcza ogrzewanie obiektów przemysłowych wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. W tym przypadku najlepszą opcją często okazują się nowoczesne promienniki przemysłowe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl