Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Właściciele samochodów nieustannie borykają się z problemem ładowania swojego auta elektrycznego, ponieważ nie wszędzie w mieście można szybko naładować akumulator ze specjalnej stacji ładującej. Dlatego kupując samochód elektryczny, trzeba od razu pomyśleć o domowej ładowarce do samochodów elektrycznych, którą można zmontować podłączając ją w garażu lub budynku wielorodzinnym. Po powrocie z pracy podłączasz samochód do domowej ładowarki a rano wyjeżdżasz naładowanym autem.

Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych

Czy ładowanie samochodu elektrycznego we własnym domu jest możliwe? Tak wystarczy kupić i zamontować ładowarkę do samochodu i cieszyć się komfortem użytkowania. Teraz z takiej możliwości mogą skorzystać nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale również osoby mieszkające na osiedlu w bloku lub apartamentowcu posiadający własny bądź też współdzielony parking. Ile kosztuje ładowarka do samochodu elektrycznego? Jest to uzależnione od mocy ładowarki, czyli im większa moc tym wyższy koszt zakupu, który może wahać od 2500 do 8500 złotych. Korzystając z ładowarki do samochodu elektrycznego nie ma obawy o przedwczesne zużycie akumulatora. Możesz tanio ładować auto i cieszyć jego osiągami.  

Niezbędne części do domowej ładowarki do samochodów elektrycznych

Niektórzy uważają, że samochód elektryczny można po prostu podłączyć do gniazdka, jak każde urządzenie gospodarstwa domowego i naładować w kilka godzin, ale to złudzenie. Akumulator samochodu ładuje się szybko prądem stałym, a gniazdko domowe ma prąd przemienny o maksymalnej mocy 230 V. Technicznie to prawda, wystarczy specjalny kabel ze zwykłą wtyczką z jednej strony i ze specjalnym złączem samochodowym z drugiej. Zazwyczaj taki kabel jest dostarczany w standardzie.

Przeciętny akumulator o wydajności 50 kW/h będzie musiał być ładowany przez około 15-20 godzin. Takie ładowanie można wykorzystać jako awaryjne, ponieważ jest niebezpieczne dla samego samochodu, kabel może się przegrzewać i zwierać, co jest obarczone kosztownymi naprawami. Dlatego lepiej nie oszczędzać, ale od razu kupić wszystko, czego potrzebujesz, aby samodzielnie ładować samochód elektryczny, co jest wygodne w pobliżu domu lub w garażu.

Dlaczego warto zainwestować w domową ładowarkę do samochodów elektrycznych?

  • Ładowanie samochodu o każdej porze dnia i nocy w dogodnym momencie.

  • Bezpieczne ładowanie każdego samochodu elektrycznego.

  • Ekonomicznie rozwiązanie dzięki domowej ładowarce do samochodu elektrycznego po cenach za kWh jakie w danym czasie uiszczamy do naszego dostawcy prądu.

  • Dokładna kontrola ilości zużytego prądu.

Analizując koszty eksploatacji przy 100km najkorzystniej jest ładować auto domową ładowarką do samochodów elektrycznych. Jeżeli chcesz przyspieszyć cały proces ładowania, kup szybką ładowarkę, która jest zasilana z gniazda siłowego. Dzięki ładowaniu auta w warunkach domowych naprawdę uzyskasz korzyści finansowe.

Większość samochodów elektrycznych posiada dwa porty ładowania. Jeden z nich służy ładowania prądem przemiennym tzn. AC, natomiast drugi do ładowania prądem stałym tzn. DC. Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych to najczęściej modele naścienne AC. To bezpieczne urządzenia o czym świadczą zabezpieczenia oraz wytrzymała obudowa odporna na warunki atmosferyczne.

Twój dom stanie się najbliższą stacją ładowania samochodu elektrycznego

Czy główną przeszkodą w rozwoju elektromobilności w Polsce jest zbyt mało stacji ładowania? To na pewno jedna z przyczyn, ale nie jedyna. Co zrobić, aby samochód elektryczny miał zawsze zapas energii? Najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zakup ładowarki do samochodu elektrycznego – AC lub ładowarki DC. Przeprowadzone badania wskazują, że kierowcy w mieście pokonują dziennie 20 km na trasie z domu do pracy, natomiast mieszkający poza nim od 50 do 70 km. Potwierdzono, że obecnie jeżdżące po drogach samochody elektryczne pokonujące do 250 km mogą być ładowane co kilka dni.

Inną ważną informacją jest to, że około 75% sesji ładowań jest przeprowadzanych w domach za pomocą ładowarek do samochodów elektrycznych. Okazuje się, że to urządzenia praktyczne i doskonale spełniające swoje zadanie. Chcesz ładować swoje auto bezpiecznie wtedy, gdy jesteś w domu, wyposaż swój garaż w domową ładowarkę do samochodu. Co więcej, oferowane modele dają możliwość zaprogramowania smartfonu w taki sposób abyś otrzymywał informacje o stanie naładowania samochodu elektrycznego oraz by mieć możliwość zmiany mocy. To nie wszystko, będziesz mógł zdalnie uruchamiać i wyłączać ładowanie. Nie wiesz, jak dopasować moc ładowarki do rozmiaru przetwornicy w aucie? Sprzedawca takiego urządzenia pomoże Ci w wyborze odpowiedniego złącza.

Czy można zaoszczędzić na rachunkach za energię?

Można, ładuj swój samochód w nocy, dzięki nocnej taryfie zapłacisz za prąd mniej niż gdybyś korzystał z publicznej stacji ładowania. Większe oszczędności uzyskasz oczywiście dzięki połączeniu ładowarki do samochodu elektrycznego z fotowoltaiką, wtedy energia będzie kosztowała Cię naprawdę niewiele a dodatkowo będziesz miał swój udział w ochronie środowiska.

Moc ładowarek do samochodów elektrycznych ma znaczenie, ale jest duży wybór urządzeń jednofazowych o mocy 3,7 7,4 oraz trójfazowych 11 kW i 22 kW dzięki czemu można optymalnie dopasować ładowarkę do możliwości domowej instalacji elektrycznej. Ważne! Produkty renomowanych producentów ładowarek do samochodów elektrycznych gwarantują niezawodne ich użytkowanie.

Typy ładowarek do samochodów elektrycznych

Ładowarka DC do samochodów elektrycznych

DC oznacza prąd stały. Ładowarki DC do samochodów elektrycznych wykorzystują prąd zmienny i przekształcają go na prąd stały. To szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych cechujące się dużą mocą, czyli od 100 do 150 kw. Dzięki temu ładowanie samochodu elektrycznego przebiegnie znacznie szybciej. Od czego zależy prędkość ładowania? Od mocy ładowarki do samochodu oraz akumulatora w aucie, dlatego czas potrzebny na pełne ładowanie waha się w granicach dwóch godzin. Przy jakim napięciu pracują te urządzenia? Przy napięciu od 400 do 800V z natężeniem w granicach od 300 do 500A ładują mocą od 50 do 350 kw. Ten typ ładowarek do samochodu jest droższy niż modeli AC.

Ładowarka AC do samochodów elektrycznych

Czas ładowania pojazdu elektrycznego zależy od źródła prądu, jakim akumulator jest ładowany. W naszym kraju najczęściej auta są ładowane prądem zmiennym, dokładniej AC. Prostymi słowami to ładowanie ze znanego wszystkim gniazdka w domu, to ładowarki samochodowe typu Wallbox. Moc ładowarki do samochodów elektrycznych w tym wypadku jest niewielka i w zależności od modelu wynosi od 3 kW do 22 kW (zdarza się także 44 kW). Wolnostojące ładowarki AC i naścienne ładowarki AC wykorzystują napięcie 230V (jednofazowe) bądź też napięcie 400V (trójfazowe tzn. siła), przy natężeniu prądu 16A.

Jeżeli naścienne ładowarki AC posiadają wbudowany moduł EVSE, ich moc ładowania jest większa. Taka ładowarka do samochodów elektrycznych podłączona do gniazd z napięciem 230-400V jest w stanie dawać moc 7,4-22kW, posiadając moduł zabezpieczający możliwe jest ładowanie zwiększonym natężeniem 32A. Czy dostępna jest ładowarka do samochodu elektrycznego 22kw? Tak, wysoka moc ładowarki 22kw daje możliwość szybkiego naładowanie samochodu elektrycznego. A za pomocą aplikacji mobilnej masz dostęp do najważniejszych parametrów.

Nowoczesne naścienne ładowarki AC

Naścienne ładowarki AC charakteryzują się modułową konstrukcją, dzięki czemu można je zamontować w dowolnie wybranym miejscu. Dostępne są dwa rodzaje ładowarek do samochodów elektrycznych z kablem lub bez. Montaż ładowarki do samochodów elektrycznych jest krótki i najczęściej wynosi w granicach 15 minut. Chcesz wygodnie obsługiwać ładowarkę? Masz taką możliwość, ponieważ do nowoczesnego modelu można podłączyć inteligentny strażnik mocy który umożliwi równoważenie poboru mocy pomiędzy ładowarką AC a samochodem elektrycznym. Gdzie można zamontować taką ładowarkę? Zarówno na ścianie, słupku lub na ogrodzeniu. Można swobodnie zarządzać procesem ładowania poprzez planowanie czasu ładowania, zmianę mocy, sprawdzanie procesu ładowania, sterowanie gniazdem (uziemionym) z możliwością opóźnienia startu. Naścienne ładowarki AC są odpowiednie do zamontowania w garażu.

Nowoczesne wolnostojące ładowarki AC

Wolnostojące ładowarki AC charakteryzują się małymi rozmiarami, to ładowarka do samochodu elektrycznego 22kw. Na jej wyposażeniu znajduje się kabel ładujący z wtyczką typu 2, a to pozwala na wykorzystanie swojego przewodu ładującego. Co informuje o stanie ładowarki AC? Za to odpowiadają diody LED. Ta niewielka ładowarka posiada duże możliwości i może obsługiwać kilka systemów komunikacji. Nowoczesna ładowarka może być dopasowana do pracy w sieci 1 albo 3 fazowej, natomiast prąd płynnie ustawiony w zakresie od 6 do 32 A. Wolnostojące ładowarki AC sprawdzają się doskonale na osiedlach mieszkaniowych, gdzie ładowanie samochodów elektrycznych odbywa się często.

Jak wygląda montaż ładowarki do samochodów elektrycznych?

Przede wszystkim instalacja elektryczna w domu musi być przystosowana do podłączenia ładowarki do samochodu elektrycznego, to znaczy powinna dostarczyć zasilanie i wymagane parametry. Ponadto trzeba mieć konieczny zapas mocy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, elektryk z uprawnieniami SEP wprowadza zmiany w domowej instalacji, prowadząc specjalne przewody do miejsca instalacji ładowarki. Montaż ładowarki AC zajmuje najczęściej dwie godziny i wiąże się z wykonaniem połączeń oraz jej uruchomieniem. Tylko w nowoczesnych modelach ten czas jest krótszy.

Montaż ładowarki do samochodów elektrycznych – cena

Fachowiec wykonujący podłączenie ładowarki do samochodu elektrycznego jest gwarancją bezpiecznego jej użytkowania. Cena za profesjonalny montaż ładowarki wynosi od 700 do 2500 zł. Co wpływa na ten koszt? Liczba roboczogodzin niezbędnych do montażu urządzenia, stawka za godzinę, wymagania techniczne konkretnej lokalizacji oraz użyte materiały. Montaż wolnostojącej ładowarki AC będzie wyższy niż montaż naściennej ładowarki AC. Dlaczego? Instalacja modelu stojącego łączy się z zakupem słupka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl