Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe? 0

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tego typu systemy grzewcze montowane są zwłaszcza w łazienkach. Ogrzewanie podłogowe znacznie zwiększa komfort użytkowania łazienki. Oczywiście ogrzewanie podłogowe może być z powodzeniem zainstalowane także w wielu innych pomieszczeniach. Zasadniczo zaleca się montaż takich systemów w tych pomieszczeniach, gdzie jest dość duża powierzchnia podłogi.

Oczywiście trzeba pomyśleć o odpowiedniej izolacji termicznej. Zalecanym materiałem izolacyjnym jest styropian - to materiał o znakomitych właściwościach izolacyjnych, stosunkowo tani, łatwy w montażu. Sprawdzi się także w przypadku ogrzewania podłogowego. Jaki styropian pod ogrzewanie podłogowe? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują montaż takiej właśnie instalacji grzewczej w swoim domu.

Gdy chodzi o styropian pod ogrzewanie podłogowe, warto zdecydować się na specjalny styropian dach-podłoga. Taki styropian jest najlepiej przystosowany do mechanicznych obciążeń, na które narażona jest posadzka przy normalnym użytkowaniu. Obecnie na rynku dostępne są płyty styropianowe o różnych wymiarach, które cechują się bardzo wysoką odpornością na zginanie oraz naprężenie. Tego typu styropian nadaje się znakomicie po ogrzewanie podłogowe. W tej chwili styropian podłogowy oferują wszyscy liczący się producenci. Przy wyborze odpowiednich płyt styropianowych pod ogrzewanie podłogowe należy zwrócić uwagę na ich współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Im współczynnik ten jest niższy (ok. 0.40 lub mniej - takie parametry ma markowy styropian podłogowy), tym lepsze parametry izolacyjne ma styropian.

Jak gruba powinna być warstwa izolacji pod ogrzewanie podłogowe? Pojawiają się opinie, że minimum to 5 cm. Jednak najlepiej byłoby przestrzegać zaleceń producenta konkretnych płyt styropianowych. Jeśli niemożliwe jest położenie grubszej warstwy izolacji, najlepiej byłoby zdecydować się na styropian grafitowy, który zwykle ma wyjątkowo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Ten typ styropianu wyróżnia się swoimi bardzo dobrymi parametrami cieplnymi. Jest co prawda nieco droższy niż tradycyjny styropian biały, jednak płyty z drobinkami grafitu to naprawdę znakomite rozwiązanie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl