Szanowni Państwo,
Informujemy o przewie świątecznej w dniach od 19.12. do 31.12. W tym czasie sklep będzie nieczynny.
Wszystkie zamówienia złożone i opłacone w tym terminie będą realizowane dopiero od 02.01.2020 roku.
Ponadto prosimy o kontakt mailowy w sprawie zapytań dotyczących asortymentu bądź zgłoszeń odnośnie zrealizowanych czy złożonych zamówień.
Dołożymy wszelkich starań, aby sukcesywnie udzielić Państwu pomocnych informacji.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, spokoju, szczęścia i pomyślności.

Masz pytanie? tel: (71) 757 58 30 e-mail: sklep@sarmata.pl
Grzejniki Purmo

Purmo - jeden z czołowych producentów grzejników

grzejniki purmo

Purmo to marka, która w naszym kraju jest doskonale znana. Pod tą właśnie marką sprzedawane są wysokiej klasy grzejniki różnego typu. Na chwilę obecną sortyment marki Purmo obejmuje chociażby: grzejniki łazienkowe, dekoracyjne, kolumnowe, płytowe, kanałowe, elektryczne, a także nowoczesne ogrzewanie podłogowe oraz systemy rurowe HKS. Wysoka jakość grzejników Purmo, ich piękny design i funkcjonalność doprowadziły do dynamicznego rozwoju marki. W tej chwili fińska firma Rettig Heating Group, do której należy marka Purmo, jest największym producentem grzejników płytowych na kontynencie europejskim. Stały rozwój firmy doprowadził do tego, że posiada ona swoje fabryki w kilku krajach. Poza rodzimą Finlandią, także w Polsce, w Belgii, Szwecji, Chinach oraz w Niemczech.

Rettig Heating - właściciel marki Purmo

Jak już wspomnieliśmy, właścicielem marki Purmo jest firma Rettig Heating. Początki firmy, co dla wielu osób może być sporym zaskoczeniem, sięgają jeszcze drugiej połowy XVIII wieku. Wtedy to Steffen Cerillius Rettig zdecydował się założyć fabrykę tytoniową w Ringkjoping w Danii. Z czasem interes ten znacznie się rozwinął. Rodzina Rettigów rozwijała swoją działalność, inwestując w inne branże, m.in. w budowę statków, produkcję żelaza, przemysł okrętowy itd. Mnie więcej w latach pięćdziesiątych XIX wieku rodzina Rettigów przeniosła się do Finlandii, również i tutaj odniosła kolejne sukcesy gospodarcze. Na chwilę obecną fiński koncern jest niezaprzeczalnym liderem w branży ogrzewnictwa. Grzejniki Purmo są chętnie wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, jak i w obiektach wykorzystywanych komercyjnie. Jak ciekawostkę warto dodać, że firma nadal ma charakter rodzinnych - należy ciągle do rodziny Rettigów.

Początki marki Purmo

Firma Rettigów zainwestowała w markę Purmo w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo fabryka Purmo była raczej małą firmą, która zajmowała się produkcją grzejników; firma powstała w roku 1952. Przejęcie przez koncern doprowadziło do bardzo szybkiego rozwoju marki. Od samego początku stawiano na nowoczesne rozwiązania. Na początku firma skoncentrowała się na produkcji grzejników płytowych, które miały być na tyle skuteczne, aby sprostały surowym skandynawskim zimom. Kiedy firma Purmo została przejęta przez Rettig Heating szybko doszło do modernizacji oraz automatyzacji procesów produkcyjnych, co pozwoliło na szybkie poszerzenie oferty Purmo. Już wkrótce innowacyjne grzejniki Purmo odniosły ogromny sukces nie tylko w samej Finlandii, ale także w wielu innych państwach europejskich. W tej chwili grzejniki Purmo cieszą się zainteresowaniem w licznych krajach na świecie.

Marka Purmo w Polsce

Grzejniki Purmo są doskonale znane także i w Polsce. Od początku lat dziewięćdziesiątych znajduje się w naszym kraju fabryka grzejników Purmo. To właśnie funkcjonalność oraz estetyka nowoczesnych grzejników Purmo przyczyniły się do tego, że do lamusa odeszły tradycyjne grzejniki żeliwne. W tej chwili grzejniki Purmo można spotkać zarówno w domach prywatnych, jak i siedzibach firm. Szacuje się, że mniej więcej połowa oferowanych na krajowym rynku grzejników płytowych to właśnie produkty Purmo. Można dodać jeszcze, że polska fabryka Purmo otrzymała prestiżowy certyfikat ekologiczny ISO 14001, który potwierdza, że fabryka funkcjonuje w sposób przyjazny środowisku.

Grzejniki Purmo - najwyższa jakość

Firma Purmo przykłada ogromną wagę do wysokich standardów jakości. Każdy grzejnik Purmo odpowiada nowoczesnym specyfikacjom, objęty jest oczywiście gwarancją producenta. W fabrykach Purmo obowiązuje specjalny system zarządzania jakością, która odpowiada aktualnym normom ISO 9001 i ISO 1400, co oczywiście jest potwierdzone stosownymi certyfikatami. Od razu warto zaznaczyć, że produkowanym w Polsce grzejnikom Purmo nie da się nic zarzucić. Są to bowiem rozwiązania, które od lat dziewięćdziesiątych bazują na europejskim systemie kontroli jakości. Najwyższe standardy jakości utrzymywane są także i dzisiaj. Produkcja nadzorowana jest stale przez wykwalifikowanych inspektorów. Oprócz tego regularnie mają miejsce niezapowiedziane kontrolę jakości.

Grzejniki Purmo - ceny markowych produktów

Wiele osób, które zastawiają sie nad zakupem nowych grzejników, szuka przede wszystkim informacji na temat ich cen. A jak wygląda sytuacja, gdy chodzi o grzejniki Purmo? Cennik jest przystępny? Oczywiście wiele zależy od konkretnego modelu. Na chwilę obecną można zdecydować się zarówno na modele ekonomiczne, jak i bardziej ekskluzywne, które powinny sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających kontrahentów. Jeżeli już chodzi o przystępne cenowo grzejniki Purmo, na uwagę zasługują tradycyjne modele stalowe, które mają dobre parametry techniczne, są atrakcyjne dla oka i wytrzymałe. Oczywiście można nabyć także grzejniki Purmo o większych walorach dekoracyjnych, ich ceny są zazwyczaj wyższe. Ceny markowych grzejników nie należą do najniższych, jednak płacimy za wysoką jakość. Warto zdecydować się na tę inwestycję.

Grzejniki Purmo w naszej ofercie

Jeżeli chcą Państwo nabyć wysokiej klasy grzejnik Purmo, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Mamy świadomość tego, że marki Purmo nikomu nie trzeba przedstawiać. To niejako synonim najwyższej jakości. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaopatrzyć także i nasz sklep w grzejniki Purmo. U nas mogą Państwo zamówić różne modele grzejników, z różnych materiałów i o różnej mocy. Niezależnie od tego, jakie parametry techniczne Państwa interesują, na pewno będziemy w stanie zaoferować odpowiednie grzejniki Purmo. Staramy się stale poszerzać nasz asortyment, dlatego też mogą Państwo zamówić u nas grzejniki Purmo także z najnowszych kolekcji tego cenionego producenta.

Grzejniki PURMO - Katalog produktów zawierający aktualne ceny oraz wymiary

TU POBIERZ KATALOG.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl