Grzejniki kanałowe 0

Grzejniki kanałowe - podłogowe

Producenci nowoczesnych rozwiązań grzewczych konsekwentnie starają się oferować swoim klientom coraz bardziej funkcjonalne, a jednocześnie praktyczne grzejniki. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Państwu tematykę grzejników kanałowych, które coraz bardziej zyskują na popularności. To grzejniki, które pozwalają na skuteczne ogrzanie przestrzeni w domu. Co istotne, grzejniki te są schowane w podłodze, zatem nie zabierają cennej przestrzeni. To jeden z głównych argumentów za tym, aby zdecydować się właśnie na nowoczesne grzejniki kanałowe, które w swojej ofercie mają w zasadzie wszyscy wiodący na rynku producenci.

Kiedy warto zamontować grzejnik kanałowy?

Chyba każdy z nas przyzna, że nowoczesne budynki mieszkalne stosunkowo często wyposażone są w duże przeszklenia, które to niejednokrotnie sięgają od samej podłogi aż po sufit. Okna tarasowe tego typu prezentują się znakomicie i zapewniają wspaniałe widoki. Jednak faktem jest, że zaplanowanie odpowiedniego systemu ogrzewania w pomieszczeniach, gdzie znajdziemy takie przeszklenia, nie jest bynajmniej proste. Rzecz w tym, że w takich pomieszczeniach raczej tradycyjne grzejniki się nie sprawdzą, poza tym zaburzą koncepcję aranżacyjną. Z drugiej zaś strony przez duże przeszklenia dochodzi do większych niż standardowe strat ciepła. Stąd też wysokiej klasy grzejniki kanałowe o wysokiej mocy będą optymalnym rozwiązaniem w takim przypadku. Istotne jest, że ogrzewanie grzejnikowe jest zazwyczaj tańsze niż zastosowanie ogrzewania podłogowego. To jeszcze jeden argument za tym, aby zainwestować w jakiś wysokiej klasy grzejnik kanałowy. Taki grzejnik jest schowany w wewnętrznych warstwach podłogi, a wiec nie zabiera cennej przestrzeni. Można dobrać modele o różnej mocy grzewczej.

Grzejniki kanałowe - efektywne ogrzewanie w nowoczesnych domach

To bynajmniej nie przypadek, że grzejniki kanałowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Chodzi o grzejniki schowane w podłodze, które w żaden właściwie sposób nie wpływają na naszą koncepcję aranżacyjną. To bardzo istotne dla efektywnego wykorzystania przestrzeni w domu! Zaleca się montaż grzejników kanałowych w pobliżu ściany zewnętrznej, gdzie dochodzi do największych strat ciepła. Z pomocą odpowiedniego grzejnika, o wystarczającej mocy, można te straty skutecznie zniwelować.

Jeśli tylko wybierzemy grzejniki kanałowe o odpowiedniej mocy, będą one w zupełności wystarczające do ogrzewania danego pomieszczenia. To bardzo istotne! Grzejniki kanałowe to rozwiązanie, które przekazuje ciepło na drodze konwekcji. Co to właściwie oznacza? Ogrzane przez elementy grzejne powietrze staje się lżejsze, a tym samym unosi się. Przez kratkę zakrywającą kanał grzejnika podgrzane powietrze przedostaje się do ogrzewanego pomieszczenia.

Jednocześnie na miejsce podgrzanego powietrza dostaje się chłodniejsze powietrze. Cały cykl stale się powtarza, co pozwala na uzyskanie równomiernego rozkładu temperatury w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Można liczyć na szeroko pojęty komfort cieplny. Z jednej strony grzejniki kanałowe, schowane w podłodze, tworzą swego rodzaju barierę dla chłodu, z drugiej zaś strony nawet w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie jest zbyt gorąco.

Grzejnik schowany w podłodze jako alternatywa dla ogrzewania podłogowego

Dość często pojawia się pytanie: grzejniki kanałowe czy ogrzewanie podłogowe. Oczywiście ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, jednak ma też pewne istotne ograniczenia. Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe nie jest najlepszym pomysłem, gdy chodzi o posadzki z drewna, zarówno z desek, jak i parkietu, rzecz w tym, że drewno ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, słabo przewodzi zatem ciepło. Do tego dochodzi fakt, że ogrzewanie podłogowe jest zasadniczo droższe niż ogrzewanie grzejnikowe. To jeszcze jeden argument za tym, aby wybrać jakiś nowoczesny grzejnik schowany w podłodze. Warto podkreślić, że obecnie możliwe jest połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami kanałowymi.

Grzejnik podłogowy - funkcjonalne rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Istotnym atutem nowoczesnych grzejników podłogowych jest fakt, że stosunkowo szybko reagują one na zmiany zapotrzebowania na ciepło. Sterowanie nimi jest naprawdę bezproblemowe. W praktyce oznacza to, że grzejniki podłogowe zapewniają pełen komfort cielny użytkownikom. Grzejniki podłogowe polecane są wszędzie tam, gdzie:

montaż tradycyjnego ogrzewania byłby trudny ze względu na konieczność ogrzania dużych powierzchni, które mają przeszklone ściany;

estetyka danego pomieszczenia jest szczególnie ważna (różne pomieszczenia reprezentacyjne).

Warto dodać jeszcze, że na rynku dostępne są już bardzo nowoczesne modele grzejników, które latem można z powodzeniem wykorzystać do schładzania powietrza.

Grzejniki podłogowe od cenionych producentów

Inwestycja w grzejniki kanałowe wiąże się ze znacznymi wydatkami. Tym niemniej opłaca się od razu zainwestować w rozwiązania znanych marek, jak np. Purmo albo Enix. Dlaczego? Uznani producenci, których pozycja jest już ugruntowana na rynku, bazują na nowych technologiach, stale ulepszają swoje produkty i starają się dostarczać nam jak najbardziej kompleksowe rozwiązania. A to bynajmniej nie wszystko. Najczęściej można bez problemu zapoznać się z opiniami na temat określonego typu grzejników, np. w Internecie. Oprócz tego można liczyć także na długotrwałe, bezawaryjne użytkowanie wiodących modeli dobrych marek. To główny argument za tym, aby zdecydować się właśnie na grzejniki od znanych producentów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl