Grzejniki aluminiowe 0

Montując instalację c.o., powinniśmy pamiętać o tym, że taka instalacja powinna obejmować grzejniki z tego samego materiału. To bardzo istotne. Obecnie producenci systemów grzewczych oferują nam nowoczesne grzejniki z żeliwa, ze stali oraz z aluminium. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Państwu grzejniki aluminiowe, ich wady i zalety. Okazuje się, że grzejniki aluminiowe to rozwiązanie, które ostatnimi czasy cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Wpływ na to ma fakt, że grzejniki aluminiowe nowej generacji oferują swoim klientom wszyscy liczący się producenci na rynku. Wysokiej jakości grzejniki z aluminium o różnych gabarytach mogą Państwo znaleźć także i w naszym sklepie internetowym.

Grzejniki aluminiowe - coraz częściej wybierane systemy grzewcze

Nie da się zaprzeczyć, że grzejniki aluminiowe to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Nowoczesne grzejniki aluminiowe traktowane są jako swego rodzaju zastępstwo tradycyjnych grzejników żeliwnych. Produkty aluminiowe są kupowane coraz częściej nie tylko w naszym kraju, ale także i w innych krajach europejskich. Trzeba przyznać, że popularność grzejników aluminiowych wzrasta mniej więcej od początku lat dziewięćdziesiątych. Grzejniki aluminiowe mają wiele istotnych zalet, przede wszystkim są lekkie, ich montaż nie nastręcza większych trudności, a do tego dochodzi fakt, że obecnie na rynku znajdziemy wiele naprawdę różnych modeli. Modułowa budowa popularnych aluminiowych grzejników żeberkowych pozwala praktycznie bez żadnych ograniczeń na zwiększenie mocy grzejnika.

Jak powstaje nowoczesny grzejnik aluminiowy?

Grzejniki aluminiowe, które są obecnie oferowane na rynku systemów grzewczych, to urządzenia, które odlewa się ze stopu aluminiowo-krzemowego. Oczywiście skład tego stopu podlega ścisłej kontroli, także w samym procesie produkcji. To bardzo ważne z punktu widzenia późniejszego użytkownika. Ciekłe aluminium wtryskiwane jest pod wysokim ciśnieniem do formy - tak powstają odlewy żeber aluminiowych, charakterystycznych elementów każdego grzejnika aluminiowego. Oczywiście odlewy te muszą zostać poddane gruntownej obróbce. Najpierw usuwane są gruntownie wszelkie nadlewy technologiczne, poza tym przygrzewa się dolne zaślepki, co pozytywnie wpływa na trwałość grzejnika. Dopiero po tych działaniach żebro aluminiowe poddawane jest ciśnieniowemu testowi szczelności. Po przeprowadzeniu tych działań ma miejsce dalsza obróbka aluminiowych żeber. Chodzi tutaj zwłaszcza o gruntowanie oraz szlifowanie. Tak obrobione żebra grzejnika skręca się w grzejniki o określonej liczbie elementów, przy skręcaniu wykorzystywane są złączki ze stali węglowej oraz wysokiej jakości uszczelki. Zanim taki grzejnik zostanie wypuszczony na rynek, musi przejść jeszcze jedną próbę sprawdzającą jego szczelność. Jeśli produkt przejdzie test pomyślenie, jest zabezpieczany przed korozją oraz malowany proszkowo. Trzeba podkreślić, że grzejniki aluminiowe malowane proszkowo są jeszcze bardziej odporne na korozję. No i oczywiście nie można zapominać także i o ich walorach estetycznych.

Nowoczesne grzejniki aluminiowe i ich budowa

Funkcjonalność i znakomite parametry techniczne nowoczesnych grzejników aluminiowych wynikają w dużej mierze z ich budowy. Obecnie oferowane są przede wszystkim grzejniki aluminiowe żeberkowe, które łatwo można razie potrzeby powiększyć. Modułowość konstrukcji to jej ogromna zaleta! Typowy grzejnik aluminiowy posiada dwa poziome kanały wodne (na dole i u góry) oraz pionowe kanały wodne. Co istotne, tego typu konstrukcje mają wyloty powietrza skonstruowane w taki sposób, aby powietrze kierowane było nie na sam grzejnik, a na pomieszczenie, które ma być ogrzewane. Dzięki temu cała konstrukcja działa bardzo efektywnie. I do tego jest estetyczna. Nowoczesne grzejniki żeberkowe aluminiowe są estetycznym, eleganckim rozwiązaniem.

Jak funkcjonują grzejniki aluminiowe?

Zasadniczo grzejniki mogą oddawać ciepło w drodze konwekcji i promieniowania. Jeśli o konwekcję chodzi, powietrze jest podgrzewane w grzejniku, a później ciepło przekazywane jest przez poszczególne cząsteczki powietrza. Inaczej rzecz ma się w przypadku promieniowania. Tutaj nie jest podgrzewana cała masa powietrza, zamiast tego ciepło wydzielane jest tam, gdzie padają promienie. Istotną zaletą konwekcji jest fakt, że temperatura w całym ogrzewanym pomieszczeniu ma podobny poziom.

Jak właściwie pracują grzejniki aluminiowe? Ciecz grzewcza (z reguły chodzi o wodę) przepływa przez człony grzejnika, ogrzewając je. Człony kaloryfera przekazują tak powstałe ciepło na radiatory. Z dołu grzejników aluminiowych zasysane jest zimne powietrze, jednak zostaje one efektywnie ogrzane, a następnie wypuszczone do ogrzewanego pomieszczenia. W tym miejscu warto podkreślić, że aluminium to materiał, który bardzo łatwo oddaje ciepło. To powoduje, że grzejniki aluminiowe działają dość szybko.

O czym pamiętać przy montażu grzejników aluminiowych?

Zasadniczo montaż grzejników z aluminium nie jest zbyt skomplikowany. Wskazana jest na pewno znaczna ostrożność, ponieważ aluminium jest dość wrażliwe na uszkodzenia natury mechanicznej. Stąd też należy działać na tyle delikatnie, aby podczas montażu nie doszło do żadnych uszkodzeń. Zasada montażu jest prosta - grzejniki aluminiowe składające się z 10 żeber montuje się za pomocą dwóch uchwytów. Jeśli grzejnik jest większy, zaleca się użycie dodatkowego uchwytu na każde kolejne 5 żeber.

Oczywiście bardzo ważne jest właściwe miejsce montażu grzejnika, tutaj obowiązują te same zasady, niezależnie od materiału, z jakiego dany grzejnik został wykonany. Z pewnością nie warto montować grzejnika we wnękach lub innych miejscach, gdzie nie dochodzi do optymalnej cyrkulacji powierza. Najlepiej jest montować grzejniki tradycyjne pod oknem lub w innych, raczej chłodnych miejscach pomieszczeń. Uwaga! Grzejniki z aluminium są stosunkowo kruche, a to oznacza, że nie powinno się montować ich w miejscach, gdzie występuje duże ryzyko uszkodzeń o charakterze mechanicznym. Grzejników aluminiowych nie powinno się również montować w pomieszczeniach, gdzie mogą pojawić się opary, które wchodzą reakcje chemiczne z aluminium. W praktyce oznacza to, że grzejniki tego typu nie powinny być instalowane w pralniach, łazienkach, halach basenów, myjniach samochodowych i innych miejscach, gdzie występuje stosunkowo duża wilgotność.

Grzejniki aluminiowe ozdobne

Ze względu na fakt, że nowoczesne grzejniki aluminiowe są coraz chętniej kupowane, zarówno do ogrzewania pomieszczeń komercyjnych, jak i prywatnych mieszkań i domów, producenci tego typu rozwiązań grzewczych coraz częściej proponują nam także oryginalne grzejniki aluminiowe ozdobne, które wyróżniają się niebanalną stylistyką. Poza tradycyjnymi grzejnikami żeberkowymi oraz płytowymi wykonanymi z aluminium możemy obecnie nabyć także wysokiej klasy modele, które już na pierwszy rzut oka zwracają uwagę swoim niestandardowym kształtem albo niebanalną kolorystyką. Grzejniki dekoracyjne z aluminium dostępne są zarówno w dość minimalistycznych kształtach, jak i w formach bardzo ozdobnych, pełnych elementów dekoracyjnych. Pięknym uzupełnieniem każdego pomieszczenia będzie grzejnik zarówno w formie eleganckiej płyty w jakimś ciekawym kolorze, jak i grzejnik aluminiowy falisty. Tego typu produkty znajdziemy w asortymentach wielu producentów, np. w najnowszych kolekcjach marki Jaga, która cieszy się ogromnym zaufaniem na rynku.

Grzejniki aluminiowe i ich najważniejsze zalety

Wiele osób, które muszą zdecydować się na jakiś konkretny system grzewczy do swojego domu, stawia sobie pytanie, co będzie lepsze, grzejniki aluminiowe czy stalowe. Faktem jest, że grzejniki stalowe są stosunkowo tanie. To tłumaczy ich ogromną popularność. Jednak nie zapominajmy i o tym, że także i nowoczesne grzejniki aluminiowe mają wiele istotnych zalet.

Główną zaletą grzejników aluminiowych jest ich bardzo duża przewodność cieplna. Fakt, że aluminium szybko się nagrzewa i jednocześnie szybko oddaje ciepło, oznacza w praktyce, że takie grzejniki bardzo szybko ogrzewają dane pomieszczenie. Nie da się zaprzeczyć, że w przeważającej liczbie przypadków jest to zdecydowanie agrement przemawiający za grzejnikami z aluminium. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że pracą grzejników aluminiowych można naprawdę łatwo sterować. Docenimy to zwłaszcza w tzw. okresach przejściowych, np. jesienią lub wiosną, kiedy dochodzi do dużych wahań temperatury na zewnątrz. Ze względu na budowę członową (najczęstsze rozwiązanie) grzejniki wykonane z aluminium mają relatywnie rozbudowaną powierzchnię, na której dochodzi do wymiany ciepła. Oprócz tego warto pamiętać, że chodzi o systemy grzewcze, które są:

lekkie - nie ma problemu z ich montażem i transportem;

gładkie - utrzymanie w czystości grzejnika aluminiowego jest stosunkowo proste;

odporne na korozję - chodzi o bardzo trwałe rozwiązanie.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że nowoczesne grzejniki aluminiowe można rozbudować w dowolny sposób, a to dzięki gwintowanym żebrom. To kolejny istotny argument, aby zastanowić się nad zakupem grzejników aluminiowych.

Nowoczesnej grzejniki aluminiowe w naszym sklepie internetowym

Jakie grzejniki aluminiowe będą najlepsze? Abstrahując od ich konkretnych parametrów, warto z pewnością pomyśleć o zakupie markowych grzejników z aluminium. Dlaczego to tak istotne? Na rynku działa wielu producentów, których grzejniki aluminiowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To bynajmniej nie przypadek. Zachęcamy do przestudiowania naszej oferty. U nas mogą Państwo nabyć grzejniki aluminiowe takich marek, jak: Purmo, Instal Projekt, Radeco. Oprócz tego możemy zaoferować także bardzo popularne na rynku grzejniki aluminiowe włoskie, które mają nie tylko wspaniałe parametry techniczne, ale w dodatku rewelacyjnie się prezentują. Oczywiście nasza oferta obejmuje także grzejniki aluminiowe dekoracyjne - rozwiązanie mające wielu zwolenników. Jeśli chodzi o grzejniki aluminiowe, ceny w naszym sklepie internetowym są więcej niż korzystne. Co prawda bazujemy na produktach uznanych marek, które spełniają wymogi nawet najbardziej wymagających klientów, jednak zależy nam na tym, aby oferowane produkty były atrakcyjne pod względem cenowym dla klienta. U nas mogą Państwo nabyć grzejniki nowej generacji w atrakcyjnej cenie. W razie jakichkolwiek pytań o dostępne u nas grzejniki aluminiowe, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl